Ana Sayfa  HIZLI ÜRÜN ARAMA  İletişim-Formu  İletişim Noktalarımız  Bizimle Çalışın  Editorial  Yorumlarınız  SSS  Haberler  Promosyonlar 
 Editörünüzden
D üşük gerlimli (low stress) markalama talimatlarına nasıl uyarız.
Genelde yüksek dayanım gerektiren inşaat, köprü veya diğer çelik konstrüksiyonlarda yapılacak olan markalama sonuçlarının LOW STRESS yani DÜŞÜK GERLİMLİ olması istenir. Bu tür uygulamalar genelde derin markalama gerektiren uygulamalardır. Derin markalama uygulamalarına temel teşkil eden sebep ise markalama sonrası bu konstrüksiyon parçaları üzerine pas koruyucular ve boyaların atılmasıdır. Boya veya koruyucu uygulanmış bir yüzeyde elbette daha önceden yapılan bir markalamanın kapnıp kaybolması istenmez. Peki Dotpeenator Nokta Vuruşlu Markalama Makinası bu tür markalama süreci için uygunmudur? Cevap evet, uygundur. Ancak, gerilim tanımlanan sabit bir değişken değildir ve değişebilir. Benzer bir sistemin yol açacağı gerilim miktarları arasında farklılıklar olabilir. Ve, Dotpeenator nokta vuruşlu markalama makinemiz bir dereceye kadar markalama derinliklerini kontrol edebilen bir cnc olması vesilesi ile gerlim değerini artırıp azaltmanız söz konusu olacaktır. Örneğin nokta vuruşlu markalama gerilim değerini düşürmek için; 1- Dotpeenator markalama makinamızın malzeme üzerinde oluşturduğu noktalar arasındaki mesafeleri artırabilirisiniz. Noktalar arasındaki mesafe nekadar fazla ise yaratılan gerilim azalacaktır. BUNU BAŞARMAK İÇİN; - SA14 Kontrol ünitesi ekranda bir markalama içeriği oluşturun. -"Edit" ekranına gidin. -"Dot Array" fonksiyonuna tıklayın. -"Dot Mode" değişkenini Dot olarak seçin. -"Dot Spacing" değişkeninin 0.1-1mm arasında belirleyebilirisiniz. -"OK" e tıklayınız. -"PRINT" bölümününe gidin. -"Pen Down Delay" fonksiyonuna tıklayın.Normalde bu değişken 5 ila 8ms arasında tanımlı olmalı. Bu değerlerle yapılan ilk markalama testi sonrası sonuç zaman olarak tatminkar değil ise bu değeri 2ms ye ye düşürüp toplam markalama süresini kısaltabilirsiniz. Bu sefer de gerekli derinlik değerini tuturmak için hava basıncını artırmanızı öneririz. Hava yetersiz ise nokta vuruşlarını aynı yere 2 veya daha fazla kez vurabilirsiniz. -"Pen Up Delay" fonksiyonuna tıklayın.Normalde bu değişken 5 ila 8ms arasında tanımlı olmalı. Bu değerlerle yapılan ilk markalama testi sonrası sonuç zaman olarak tatminkar değil ise bu değeri 2ms ye ye düşürüp toplam markalama süresini kısaltabilirsiniz. Bu sefer de gerekli derinlik değerini tuturmak için hava basıncını artırmanızı öneririz. Hava yetersiz ise nokta vuruşlarını aynı yere 2 veya daha fazla kez vurabilirsiniz. NOKTA VURUŞLARI AYNI YERE 1 DEFA DAN FAZLA VURMAK İÇİN AŞAĞIDAKİLERİ YAPIN; -Ekran üzerinde oluşturulan TEXT içeriğini seçin. -Ekranın sağ tarafında yer alan menünün en üstten ikinci "Content" butonuna tıklayınız. -Ekranda açılan menüde "Intensity" değişkenini 2 veya daha fazla yapabilirsiniz. 2- Markalama pini nin ucunu bir mürekkepli biya uçlu kalem ucu şeklinde yuvarlatın. Pin ucunun radyüsünü artırdıkça, pin darbelerinin markalama vuruşları esnasında oluşturduğu gerilim değeri düşer.
Referanslarımız
Haberler
2018 Euro Blech Fuar Katılımımız Hakkında
ESEN KARDEŞLER ADANA da Derin Markalama Operasyonları İçin PR94 ü tercih etti.
Makinalarımız bu defa 18-23 Eylül 2017 tarihleri arasında EMO da
 1 / 6 
Müşteri Yorumları
Kullanılan markalama sistemleri, yontemleri ve teknikleri hakkında müşteri yorumları

" Uzun araştırmalarımız sonucunda tanıştığımız kurumsal niteliğe sahip ve donanımlı çalışanları olan Avrupa kalitesinde düşük maliyetli makinalar imal eden Sermatek firmasından 2 adet markalama makinası aldık , birini 4 senedir birini 2 senedir kullanmaktayız.Firmanın hizmetinden ürünlerinden çok memnunuz. "
Serhat ENGİN

TIRSAN A.Ş

 1 / 8   

Soru: Merhabalar.Ben Ankara Group Baran Otomotiv San ve Tic.Ltd Şti.Ürün Geliştirme Departmanından Şeyda Memili.Biz şirket olarak Alüminyum ve Krom malzeme kullanarak otomotiv aksesaurları tasarımı ve üretimi yapmaktayız.Ürünlerimizde Şirket logomozu reklam amaçlı kullanmak istiyoruz.Daha önce yapışkanlı stecer kullanılıyorduk fakat uzun ömürlü olmuyordu.Bize ne tavsiye edersiniz.Özellikle Alüminyum ve paslanmazlar üzerine kabartma veya yazı şeklinde olması gerekiyor.İyi günler...
Cevap: Merhaba, özellikle yüksek hacimli otomobil yedek parça üretiminde lazer markalama veye pin markalama yöntemi tercih edilmektedir. Burda tercih sebeblerinden en önemlisi işçilik maliyetleri ve zaman faktörüdür. Ancak yapılacak yatırımın düşük tutulması gereken durumlarda ve düşük hacimde üretilen yedek parçaların markalanmasında Elektrokimyasal markalama yöntemi uygun bir yöntem olabilmektedir. Bizlerle temasa geçebilirseniz konu hakkında sizlere daha kapsamlı bilgi verebiliriz.
 Arkadaşınızın e-postası
 Sizin isminiz ve soyisminiz
 Onay Kodu

Nokta Vuruşlu Markalama Filmleri

 1  / 2    

© 2015  Sermatek Makina Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. 
  tarafından dizayn edilmiştir